دیجیتال سه‌گانه‌ی «هزاره»: هم محبوب، هم پُرفروش

انتشارات «Random House»، از بزرگترین ناشران امریکا، (همان ناشری که قرار بود با بنیان‌گذار «ویکی‌لیکس» قرارداد کلانی ببندد تا زندگی‌نامه‌اش را چاپ و منتشر کند) دَه تا از پُرفروش‌ترین رایاکتاب‌های سال ۲۰۱۰ را اعلام کرده. در این فهرست، رمان‌ سه‌گانه‌ی «هزاره»، داستان پلیسی و از ژانر وحشت، اثر «Stieg Larsson» در صدر هستند.

نکته‌ی جالب، قیمت نسخه‌های مختلف این کتاب‌هاست. من برای هر کدام، سه نمونه قیمت‌ها را گذاشته‌ام. در هر سه مورد، نسخه‌ی دیجیتال این کتاب‌ها، از نسخه‌ی جلد کاغذی آن‌ها، گران‌تر است! (به‌نظر شما چرا؟) نکته‌ی جالب دیگر هم، این است که این رمان سه‌گانه، در فهرست‌های دیگر نیز مقام‌های بالایی به‌دست آورده‌است؛ مانند «انتخاب سردبیران آمازون» و «انتخاب خوانندگان آمازون» و تاکنون بیش از هزار مرور و معرفی و یا حتی نقد درباره‌ی آن‌ها نوشته‌ شده‌است!

(هشدار: در ادامه‌ی این نوشته‌، ممکن است داستان‌ها لو بروند!)

«دختری با خال‌کوبی اژدها»: چهل سال پیش، تنها وارث یکی از ثروتمندترین خانواده‌های سوئد گم شده. حالا پس از تمام این سال‌ها، دائی سالخورده‌اش برای یافتن حقیقت، روزنامه‌نگاری را استخدام می‌کند. در این ماجرا، دختری که یک نابغه‌ی هکر و پانک است به او کمک می‌کند. درواقع، این دختر، قهرمان اصلی و شخصیت محوری این سه‌گانه است. قیمت کتاب ۴۸۰ صفحه‌ای با جلد اعلای این اثر 26.95 دلار و قیمت همین کتاب با جلد معمولی (کاغذی)، 7.99 دلار، و نسخه‌ی دیجیتال آن 14.95 دلار است.

«دختری که به لانه‌ی زنبور لگد زد»: گلوله‌ای به سَر دختر خورده و در بیمارستان بستری است. او باید برای زندگی‌اش مبارزه کند. اما از دو راه. چون به محض این‌که سلامتش را به‌دست آورد، به اتهام سه قتل، او را به محاکمه خواهند برد. با کمک دوست روزنامه‌نگارش باید بی‌گناهی‌اش را ثابت کند. زمانی او یک قربانی بوده. اما حالا برای مبارزه بازگشته‌است. قیمت کتاب ۵۷۶ صفحه‌ای با جلد اعلای این اثر، 27.95 دلار و قیمت همین کتاب با جلد معمولی (کاغذی)، 28.00 دلار، و نسخه‌ی دیجیتال آن 27.95 دلار است.

«دختری که با آتش بازی کرد»: در شبی که قرار است مقاله‌های مهمی به چاپ برسند، دو تَن از همکاران روزنامه‌نگار به قتل می‌رسند. اثر انگشت به‌جا مانده در این جنایت، متعلق به دوستش، همان دختر هکر است. دختر، خود را در بازی موش و گربه‌ی مرگ‌باری درگیر می‌کند که او را وامی‌دارد تا با گذشته‌ی تاریکش روبه‌رو شود. قیمت کتاب ۵۱۲ صفحه‌ای با جلد اعلای این اثر، 26.95 دلار و قیمت همین کتاب ۷۵۲ صفحه‌ای همین اثر با جلد معمولی (کاغذی)، 7.99 دلار، و نسخه‌ی دیجیتال آن 15.95 دلار است.

Advertisements

دربارهٔ رامن

Student. Book lover. Firefox user. l
این نوشته در ۱. رایاکتاب:, خبرهایی از «یار مهربان ۲» ارسال شده و با , , , , , , , , , , , , , , , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.