بازی با صدای طبیعت

صدا - طبیعت - بالانآیا صدای امواج دریا را دوست دارید؟ صدای پرندگان را چطور؟ آیا شده یک‎وقت‎هایی که دل‎تان مثل من سخت گرفته و دارید ساعت‎ها فقط به یک آهنگ گوش می‎دهید؛ دوست داشته باشید که یک‎جورهایی صدای باران هم دَم دست‎تان بود تا همه چیز کامل می‎شد؟ آیا دوست دارید یک امکانی فراهم می‎شد تا می‎توانستید صدای بارش باران را به دلخواه خودتان تنظیم کنید؟ مثلاً نم‎نم ببارد و آرام؟ یا صدای رگبار با رعد و برق‎های پیاپی را ترجیح می‎دهید؟ آیا شما هم مثل من قناری ندارید، ولی دوست دارید یک‎وقت‎هایی صدای قناری توی اتاق‎تان پپیچد؟

«Free Nature Sounds» یک ابزار بَرخط خیلی ساده و دوست‎داشتنی است برای بازی با صداهای طبیعت؛ از صدای امواج دریا و پرندگان و قدم زدن در برف گرفته، تا صدای پیچش باد در میان برگ‎های درختان و آبشار و طبل‎های بومی. احتیاجی به ثبت‎نام و عضویت یا نصب و راه‎اندازی نرم‎افزار و برنامه و تخصص موسیقی هم ندارد. عالی‎تر از همه این که می‎توانید قطعه‎ی هنرمندانه‎ای که خودتان ساخته‎اید را بارگذاری هم بکنید و هر وقت دل‎های مهربان‎ و البته دوست‎دار محیط زیست‎تان برای طبیعت تنگ می‎شود یا به آرامش و تمرکز نیاز دارید (یا یاد من می‎افتید)، به نغمه‎های دل‎انگیز و زیبای طبیعت پناه ببرید.

پس بی‎درنگ به صفحه‎ی اصلی بشتابید. چهار کانال در اختیارتان قرار دارد که بالای هر کدام‎شان یک فهرست کشویی، حاوی انواع گوناگون صداهای طبیعت هست. بعد از این که نوع صدا را انتخاب کردید، با بالا و پایین بردن درجه‎ی لغزان، میزان آن را کم و زیاد کنید. اگر می‎خواهید بر روی صدای زمینه، صدای دیگری هم ترکیب کنید، از سه کانال دیگر استفاده کنید. در ضمن، با چپ و راست بردن تَب‎های کوچکی که در زیر هر کانال قرار دارد، می‎توانید جلوه‎ی استریوی فایل صوتی‎تان را هم تنظیم کنید.

بعد از این که آهنگسازی‎تان تمام شد و نغمه‎ی دلخواه‎تان را ساختید، با انتخاب گزینه‎ی «Save as Link»، قطعه‎ی هنری شما به‎صورت یک پیوند دائمی ذخیره می‎شود. البته در این مرحله ای‎میل‎تان لازم است. می‎توانید لینک آن را بوک‎مارک کنید، برای دوستان‎تان بفرستید و یا با دیگران هم‎خوان کنید. اگر هم دوست دارید به قطعه‎تان در حالت آفلاین گوش بدهید و یا برای همیشه برای خودتان ضبط کنید، گزینه‎ی «Export To File» را کلیک کنید، تا با فرمت WAV ذخیره شود. برای این منظور لازم است که دست‎کم flash player، نسخه‎ی 10 به بالا داشته باشید. اگر هم ندارید، لطف فرموده و جدیدترین نسخه‎اش را از این‎جا دریافت کنید.

با صداهای طبیعت بازی کنید و … با زمین، با طبیعت و با میراث طبیعی‎مان مهربان باشید.

Advertisements

دربارهٔ رامن

Student. Book lover. Firefox user. l
این نوشته در هنر برای زیست‌بوم, ۲. محیط زیست: ارسال شده و با , , , , , , , , , , , , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.