فراگیری هشت زبان با آکسفورد: صوتی-تصویری، آنلاین و رایگان

تارنمای «انتشارات دانشگاه آکسفورد» برای بچه‎ها یا مسافران و کسانی که تصمیم دارند مقدمات زبان تازه‎ای یاد بگیرند، کتاب‎های صوتی-تصویری ساده‎ای را فراهم کرده به‎نام «آوای نخستین واژه‎ها». همان‎طور که از اسمش پیداست، این واژه‎نامه‎ها، برای آموزش الفبا یا دستور زبان و گرامر نیست. بلکه کلمه‎های ساده‎ و مقدماتی را دسته‎بندی کرده و همراه با تلفّظ، شکل و معنی آن کلمه به زبان انگلیسی ارائه می‎کنند. در حال حاضر هشت زبان، به‎صورت رایگان و آنلاین، در دسترس است: عربی، چینی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، لهستانی، روسی و اسپانیایی.

اگر دوست داشته باشید، می‎توانید کتاب‎ها را بخرید. ولی برای استفاده‎ی آنلاین، به نصب هیچ‎گونه نرم‎افزار و یا ثبت‎نام و عضویت و … نیازی نیست. فقط کافی است بلندگو (اسپیکر)ها یا هدفون‎تان را روشن کنید. مستقیم به این صفحه بروید. روی تصویر جلد کتاب زبان دلخواه‎تان – یا فهرست زبان‎ها در طرف چپ – کلیک کنید تا به فهرست فصل‎ها بروید. هر کتاب برای هر زبان، 25 فصل دارد؛ از شمارش عددها و اسم رنگ‎ها و خوراکی‎ها گرفته تا کلمه‎های مربوط به موزه و سوپرمارکت. روی فصل دلخواه‎تان کلیک کنید تا صفحه‎ی درس باز شود. وقتی روی هر کلمه کلیک کنید، برای‎تان خوانده می‎شود. می‎توانید همراه با صدای معلم، بارها و بارها آن را تکرار کنید و دیکته‎اش را هم همان‎جا تمرین کنید. به همین آسانی می‎توان از تابستان استفاده کرد و دست‎کم به اندازه‎ی چند ترم مقدماتی از هر زبان دلخواهی را یاد گرفت. 😉

Advertisements

دربارهٔ رامن

Student. Book lover. Firefox user. l
این نوشته در ۴. خودمانی ارسال شده و با , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.