سرگرمی و آموزش با نقشه‌های چندرسانه‌ای

1. تارنمای «نقشه‌های جنگ‌ها / Maps of Wars»: بهترين نقشه‌های اندرکُنشی (تعاملی) و چندرسانه‌ای را با فرمت‌ها و موضوعات مختلف ارائه می‌كند. بخش كتابخانه‌ی اين سايت، برای موضوعات گوناگون، از «جنگ جهانی اول و دوم» گرفته تا «جنگ عراق» و «دارفور» به منابع كامل‌تر پيوند دارد. حتی می‌توانید نقشه‌ی فلش «تاریخ پنج هزار سال خاورمیانه را در 90 ثانیه»؛ تماشا، بارگذاری و یا چاپ کنید.

2. تارنمای «Maps.com»: بزرگترين سايت نقشه‌های جهان است که هم نقشه‌های مرجع دارد و هم نقشه‌هایی با موضوعات گوناگون؛ مانند: قاره‌ها، کشورها، نواحی، اقیانوس‌ها، تاریخ جهان، نقشه‌های موضوعی جهان، نقشه‌های خبری و … این تارنما، فعاليت‌ها و سرگرمی‌ها و بازی‌های آن‌لاين گوناگون و خیلی جالبی – بیشتر با موضوع جغرافیا – برای گروه‌های سنی مختلف هم دارد.

3. تارنمای «geoGreetings»: می‌توانيد با استفاده از تصاوير سه‌بُعدی «گوگل زمین / GoogleEarth»، كارت‌ تبريك‌های الكترونيكی بسازيد و برای دوستانتان بفرستيد. عبارت دلخواهتان (سلام، خداحافظی، تبريك، تشكر، …) را در كادر شماره‌ی يك، تايپ كنيد. از كادر شماره‌ی 2، لينك را كپی كنيد و با ای‌ميل برای دوستانتان بفرستيد. با كليك بر روی قسمت 3، پيش‌نمايش كارت‌تان را می‌توانید ببینید.

این نوشته را اولین‌بار در تاریخ 12 آگست 2008 در «baallaan» – با تغییراتی – نوشته و منتشر کرده بودم.

Advertisements

دربارهٔ رامن

Student. Book lover. Firefox user. l
این نوشته در ۴. خودمانی ارسال شده و با , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.