مرجع تصاوير رايگان

آيا تا به‌حال برای‌تان پيش آمده برای تحقيق‌های مدرسه، مقاله‌ها، انشاءها و يا حتی پست‌های تارنگارتان دنبال تصاوير خوب و مناسب و يک‌دست و در عين حال كم‌حجم بگرديد؟ در این تارنما، بيش از 58700 كليپ‌آرت (clipart) با 1050 موضوع گوناگون ارائه شده؛ از گياهان، حيوانات و روبات‌ها گرفته تا زيست‌شناسی، فيزيك و شيمی و یا تصاويری در مورد ايران. همه رايگان.

اگر می‌خواهيد تصاوير را در رايانه‌تان ذخيره كنيد، كافی است بر روی هر تصوير راست‌كليک كنيد و گزينه‌‌ی «… Save image as» را انتخاب كنيد. هم‌چنين می‌توانيد در خبرنامه‌ی الكترونيكی اين تارنما عضو شويد و از به‌روزرسانی آن باخبر شويد. در این‌جا هم می‌توانيد تصاوير و كاريكاتورهای متحرك (پويانمایی / انيميشن) جمع‌وجور و تقريباً كم‌حجم، مانند نمودارهای متحرك، برای موضوعات مختلف بيابيد.

فرمت بيشتر عكس‌ها JPEG و يا GIF است و با بيشتر محيط‌های كامپيوتری سازگار است. يكی ديگر از خوبی‌های تصاوير اين سايت در اين است كه ابعادشان – كم و بيش – یک‌دست است و هنگام استفاده از آن‌ها در متن‌های مختلف، ناهماهنگی اندازه‌ی تصاوير مختلف، آدم را كلافه نمی‌كند. در ضمن، اين سايت مرتب به‌روزرسانی می‌شود.

پ.ن.:

این پُست را اولین‌بار در تاریخ 14 ژانویه‌ی 2008، در «baallaan» نوشته و منتشر کرده بودم.

Advertisements

دربارهٔ رامن

Student. Book lover. Firefox user. l
این نوشته در ۴. خودمانی ارسال شده و با , , , , , , , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.