فهرست قرمز گونه‎های در حال انقراض ایران (2009)

درست است که انقراض بخشی از چرخه‎ی طبیعی به‎شمار می‎رود، ولی انسان به انقراض گونه‎ها سرعت بخشیده است. به دلیل عوامل زیادی، از شکار بی‎رَویه گرفته تا نابودی زیست‎بوم، فهرست گونه‎های در معرض خطر در سرتاسر جهان در حال افزایش است. یکی از بهترین و معتبرترین منابعی که این موضوع را نشان می‎دهد، «فهرست قرمز» است که به‎وسیله‎ی برنامه‎ی حفاظت از گونه‎های ICUN ارائه می‎شود.

«فهرست قرمز گونه‎های در معرض خطر انقراض، به تفکیک کشورها در سال 2009» نشان می‎دهد که نرم‎تنان با رقم صفر، و گونه‎های گیاهی با رقم یک، کمترین ارقام جدول در ردیف ایران هستند. ولی پستانداران با 16 گونه، پرندگان با 20 گونه و ماهیان با 28 گونه، رقم‎های بالای ردیف ایران هستند. در ایران، تعداد گونه‎های در معرض خطر انقراض، از 90 گونه در سال 2008، به 86 گونه در سال 2009 کاهش پیدا کرده است..

فهرست قرمز سال 2009فهرست قرمز ایران در سال 2009

نکته‎‏ی جالبی که در مقاله‏‎ی اصلی، به آن اشاره شده، تأثیر نوع خوراکی که می‎خوریم، بر روی انقراض گونه‎های گیاهی و جانوری است. درست است که ما ران قورباغه نمی‎خوریم، ولی اگر می‎خواهیم گونه‎های مختلف کشورمان را از میان این فهرست و از نابودی نجات دهیم، لازم است که در تعامل خود با محیط زیست‎مان تجدیدنظر کنیم.

منبع: guardian.co.uk

 

Advertisements

دربارهٔ رامن

Student. Book lover. Firefox user. l
این نوشته در ۲. محیط زیست: ارسال شده و با , , , , , , , , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.