درخت بخشنده

Shel-Silverstein

نقد و معرفی کتاب و كتاب الكترونيكی / «يار مهربان2»: داستان «درخت بخشنده»

نويسنده: شل سيلوراستاين، مترجم: رضی هيرمندی، ناشر: نمايشگاه كتاب كودك، چهار صفحه.

شماره‎ی 4 – از کتابخانه‎ی بالان

«شل سيلور استاين» از نويسندگان محبوب من است، و داستان «درخت بخشنده» يكی از زيباترين داستان‌های ايشان است. اين داستان كوتاه، شيرين و خواندنی، درباره‌ی دوستی پسر كوچولوئی با يك درخت سيب است. درختی كه مهربانی‏اش پایانی ندارد. پسرك در زمان‌های مختلف، به او مراجعه می‏‌كند و درخت مهربان، چه زمانی كه پسرك می‌خواهد بازی كند و چه زمانی كه به پول يا خانه‌ای نياز دارد، به او كمك می‌كند و او را تنها نمی‌گذارد. حتی زمانی كه پسرك، به پیری می‏رسد و فقط می‌خواهد جايی بياسايد. «درخت او را دوست داشت. پسرك هم درخت را دوست داشت و درخت از اين موضوع خوش‌حال بود.» اين كتاب تصويرهای ساده و سياه و سفيد دارد. پايان داستان غم‌انگيز است، ولی داستانی است درباره‌ی مهر و دوستی كه هميشه به ياد می‌ماند.

برای مطالعه‌ی اين كتاب هیچ‎گونه نيازی به ثبت‌نام، بارگذاری، ذخيره‌ی فايل، نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار نيست. تنها كافی است به «اين صفحه» برويد و با استفاده از تب / tabهای فلش كه در پايين صفحه‌های كتاب قرار دارد، آن را ورق بزنيد و بخوانيد.

«كتابخانه‏ی قصه نوجوان»، بخشی از «سايت كودكان» است كه در حال حاضر حدود 40 داستان را به‌صورت آن‌لاين در اختيار نوجوانان قرار داده است. برای مطالعه‏‏ی اين داستان‌ها نيازی به هيچ‌گونه ثبت‌نام، بارگذاری، ذخيره‌ی فايل، نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار نيست. داستان‌ها جالب و خواندنی‌اند. دسترسی راحت و آسان به كتاب‌ها، به‌راستی جای سپاس و قدردانی دارد. تنها اشكال اين است كه اطلاعاتی درباره‌ی خود كتاب‌ها يا داستان‌ها، نويسنده يا مترجم يا تصويرگر و … داده نشده است.

Advertisements

دربارهٔ رامن

Student. Book lover. Firefox user. l
این نوشته در مرور و معرفی «یار مهربان ۲», ۱. رایاکتاب: ارسال شده و با , , , , , , , , , , , , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.