جاده

Jaddehنقد و معرفی کتاب و کتاب الکترونیکی / «يار مهربان 2»: داستان «جاده»

نویسنده: آقای محمدرضا شمس / تصويرگر: نگين احتسابيان / انتشارات شباویز / چاپ 1384 / 38 صفحه / برنده‎ی جایزه‎ی نخستین دوسالانه‎ی تصویرگری کرواسی 2006

شماره‎ی 2 – از کتابخانه‎ی بالان

«جاده» از كوچكی به سفر می‎پردازد، چون خيلی سفر كردن را دوست دارد. در طول سفرش كم‎كم رشد می‎كند و بزرگ می‎شود و با ماری افسونگر، دشت و دريا و … آشنا می‎شود. سرانجام پس از سفر طولانی‎اش كه روزها و ماه‎ها و سال‎ها به طول می‎انجامد، به دامان يك كوه می‎رسد که در حقیقت پایان سفر و زندگانی اوست … تصاوير بسیار زیبای این کتاب، لبريز از جلوه‎های زيبای نگارگری ايرانی است. «جاده»، يك داستان تخيلی زیبا و دلنشینی است که می‎شود گفت پايان غم‎انگيزی دارد. در بخشی از داستان آمده است:

«جاده بايد برود، جاده اگر يك جا بماند كه جاده نيست.»

مطالعه‎ی این کتاب، به نصب هیچگونه نرم‎افزار و یا ثبت‎نام و عضویت و … نیازی ندارد. برای مطالعه‎ی آن به این صفحه بروید و بر روی تصویر کتاب کلیک کنید. با تب‎هایی که در گوشه‎های بالا و سمت راست صفحه قرار دارد، می‎توانيد کتاب را ورق بزنيد و به صفحه‎ی قبل يا بعد برويد. با ذره بين‎ها می‎توانيد صفحه‎ها را به اندازه‎ی دلخواه، بزرگ‎نمايی يا كوچك‎‎نمايی كنيد. صبر كنيد تا هر صفحه‎ی كتاب كامل بارگذاری شود و سپس به صفحه‎ی بعدی برويد، در غير اين صورت، ترتيب ورق زدن صفحه‎ها به هم می‎خورد.

آپدیت: این کتاب را می‌توانید در «کتابخانه‌ی ملی کودکان و نوجوانان» هم بخوانید.

 

 

 

Advertisements

دربارهٔ رامن

Student. Book lover. Firefox user. l
این نوشته در مرور و معرفی «یار مهربان ۲», ۱. رایاکتاب: ارسال شده و با , , , , , , , , , , , , , , , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.