درباره‌ی من‎‏‎

  • من، «رامن»، دانش‌آموز سوم راهنمایی (در سال تحصیلی ۱۱- ۲۰۱۰) دانش‎آموز اول دبیرستان هستم. وبلاگ‌نویسی را تابستان ۱۳۸۶، با «بال‌ها و ریشه‌های من» در بلاگفا شروع کردم، و بعد از چند ماه، به سیّاره‌ی وردپرس کوچ کردم. دلایل زیادی باعث شد تا baallaan را در اردیبهشت‌ماه پاک کنم. شاید هنوز آثاری از آن در صفحه‌های کش گوگل مانده باشد. گاهی بعضی از نوشته‌های قدیمی‌ام را میان نوشته‌های جدیدم دوباره پُست می‌کنم. در کنار تمام این اُفت و خیزها، از تابستان ۱۳۸۷ به «ایرانشهر» (روزنامک پیشین) دعوت شدم؛ و از زمستان ۱۳۸۸ نیز به «کتابک» پیوستم. و این هر دو از بزرگترین خوش‌حالی‌های من است.
  • این‌جا به همه چیز درباره‌ی «رایاکتاب» و دنیای آن می‌پردازم، البته بدون دانلود! «رایاکتاب» – «کتاب دیجیتال» یا «کتاب الکترونیکی» یا «ای‌بوک» – برای من، «یار مهربان از نوع دوم» است. در کنار این، به «محیط زیست» هم می‌پردازم، از نگاهی دیگر و به شیوه‌ای دیگر! مگر کتاب‌خوانی هم داریم که به محیط زیست بی‌توجه باشد؟!
  • من نوشته‌هایم را بارها بازخوانی و بازنویسی می‌کنم و گاهی از راهنمایی‌های بزرگترهایم کمک می‌گیرم. البته گاهی هم اصلاً زیر بار نمی‌روم – نه ویرایش‌های بعدی خودم و نه ویرایش‌های دیگران – و دوست دارم همان که خودم از اول نوشته‌ام، بماند 😉
  • همیشه سعی می‌کنم هرچه بیشتر درباره‌ی کپی‌رایت یاد بگیرم و هرچه بیشتر هم آن را رعایت کنم.

«توجه»

  • شرح «بالان» در «لغت‎نامه‎ی دهخدا»: نمو كننده، (انجمن آرای ناصری)، بالنده، (آنندراج)، كه در حال باليدن بود، (از فرهنگ رشيدی)، نامی، ناميه، (يادداشت مؤلف)، بالا شونده، (فرهنگ لغات شاهنامه)، بلندشونده، (ناظم‌الاطباء) (فرهنگ نظام)، فخر كننده، (فرهنگ نظام)، حركت دهنده، (فرهنگ نظام).

صورت رحمی بود بالان شود / صورت زخمی بود نالان شود. (مولوی)

Advertisements